مثلا خرمالو...

نیاز کودکان به بازی

نیاز کودک به بازی کردن، مانند نیاز نوزاد به شیر است.

مغز کودک با بازی رشد پیدا می‌کند. بازی کردن با کودک آسان است، فقط کافیست باور داشته باشیم که ساعت بازی می‌تونه منبع لذت باشه .

 

هر چیزی که باعث شود طرفین با هم لذت ببرند باعث نزدیکی بیشتر و حس همبستگی گروهی افزایش پیدا می‌کنه. این در کودکان در حال رشد چندین برابر بیشتر است. برای همین در دوران کودکی هر لبخندی حتی کوتاه و بازی با کسی حتی مختصر در ذهن بچه ها خاطره ای بزرگ به جا می‌گذارد. اگر این بازی ها در بین  هم سن و سالهای خودشان اتفاق بیفتد لذت برای بچه ها چند برابر می‌شود ویاد می‌گیرند چطور باهم تعامل و همبستگی داشته باشند و در تقویت روابط عمومی آنها با دنیای پیرامون کمک بسزایی می‌کند.

این همبستگی با بازی کردن به خاطر به وجود آوردن برابری، فضای آرام بخش  و هماهنگی می‌تواند بخشی از زندگی یک خانواده بشود که این مهم برای داشتن زندگی سالم ضروری است.

بازی روزانه با بچه‌ها در رشد سلامت جسمانی وفکری آنها کمک می‌کند. حس خلاقیت وهمراهی آنها را تقویت می‌کند. این تحرک ها حتی در خورد و خوراک بچه ها تاثیر زیادی دارد و قطعا به دنبال آن خوابی راحت وآرام به همراه دارد.

 

پس اگر کودکانی سلامت، خلاق، آرام، سازگار و همراه می‌خواهیم حتما در روز فضایی برای بازی کردن با آنها و هم سن و سالهاشون در برنامه روزانه قرار دهیم و با همراه شدن در بازیهای کودکان فضای امنیت وحس لذت را چندین برابر کنیم، تا کودکانی سالم و خلاق داشته باشیم.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>